Ingredients
Enriched Wheat Flour [Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Rye Flour, Yeast, Wheat Gluten, Sugar, Soybean Oil, Salt, Malt, Ground Caraway, Calcium Propionate (preservative), Ground Dill Seed, Grain Vinegar, Mono-and Diglycerides, Calcium Sulfate, Datem, Ground Fennel Seed, Fumaric Acid, Caramel Color, Acetic Acid, Lactic Acid, Hydrogenated Soybean Oil, Soy Lecithin, Natural Flavor, Potassium Iodate.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Beefsteak Bread, Soft Rye, No Seeds - 18 Ounces
Ingredients
Enriched Wheat Flour [Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Water, Rye Flour, Yeast, Wheat Gluten, Sugar, Soybean Oil, Salt, Malt, Ground Caraway, Calcium Propionate (preservative), Ground Dill Seed, Grain Vinegar, Mono-and Diglycerides, Calcium Sulfate, Datem, Ground Fennel Seed, Fumaric Acid, Caramel Color, Acetic Acid, Lactic Acid, Hydrogenated Soybean Oil, Soy Lecithin, Natural Flavor, Potassium Iodate.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |