Ingredients
Whole Grain Wheat Flour, Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Sugar, High Oleic Canola Oil, Whole Grain Rolled Oats, Semisweet Chocolate (Sugar, Chocolate, Dextrose, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Vanilla Extract), Whole Grain Rye Flour, Cocoa Processed With Alkali, Baking Soda, Disodium Pyrophosphate, Salt, Soy Lecithin, Natural Flavor, Datem, Ferric Orthophosphate (Iron), Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1).
Claims
- Good Source Of Fiber
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 160 MGM |
| Total Carbohydrate | 36 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |
belVita Breakfast Biscuits, Chocolate, Crunchy - 5 x 1.76 Ounces
Ingredients
Whole Grain Wheat Flour, Enriched Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Folic Acid], Sugar, High Oleic Canola Oil, Whole Grain Rolled Oats, Semisweet Chocolate (Sugar, Chocolate, Dextrose, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Vanilla Extract), Whole Grain Rye Flour, Cocoa Processed With Alkali, Baking Soda, Disodium Pyrophosphate, Salt, Soy Lecithin, Natural Flavor, Datem, Ferric Orthophosphate (Iron), Niacinamide, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Riboflavin (Vitamin B2), Thiamin Mononitrate (Vitamin B1).
Claims
- Good Source Of Fiber
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 160 MGM |
| Total Carbohydrate | 36 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |