Ingredients
Mix: Sugar Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vegetable Oil Shortening (Partially Hydrogenated Soybean Oil Propylene Glycol Mono- and Diesters of Fats, Mono- and Diglycerides) Leavening (Sodium Bicarbonate, Dicalcium Phosphate, Sodium Aluminum Phosphate, Monocalcium Phosphate) Contains 2% or Less of: Wheat Starch Salt Dextrose Polyglycerol Esters of Fatty Acids Cellulose Gum Artificial Flavors Xanthan Gum Colored with (Yellow 5 Lake, Red 40 Lake) Fudge Marble Packet: Sugar Cocoa Powder Processed with Alkali Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Leavening (Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate)
Claims
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 55 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 19 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |
Duncan Hines Cake Mix, Fudge Marble - 16.5 Ounces
Ingredients
Mix: Sugar Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Vegetable Oil Shortening (Partially Hydrogenated Soybean Oil Propylene Glycol Mono- and Diesters of Fats, Mono- and Diglycerides) Leavening (Sodium Bicarbonate, Dicalcium Phosphate, Sodium Aluminum Phosphate, Monocalcium Phosphate) Contains 2% or Less of: Wheat Starch Salt Dextrose Polyglycerol Esters of Fatty Acids Cellulose Gum Artificial Flavors Xanthan Gum Colored with (Yellow 5 Lake, Red 40 Lake) Fudge Marble Packet: Sugar Cocoa Powder Processed with Alkali Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Leavening (Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate)
Claims
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 55 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 19 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 15 % |