Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Water, Yeast, High Fructose Corn Syrup, Malt Powder (Corn Grits, Barley Extract), Salt, Soybean Oil, Wheat Gluten, DATEM, Mono- and Diglycerides, Calcium Propionate (Preservative), Calcium Sulfate, Citric Acid, Potassium Iodate, Soy Flour, Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |
Francisco Bread, Sliced, French - 1 Pound
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Reduced Iron, Niacin, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Water, Yeast, High Fructose Corn Syrup, Malt Powder (Corn Grits, Barley Extract), Salt, Soybean Oil, Wheat Gluten, DATEM, Mono- and Diglycerides, Calcium Propionate (Preservative), Calcium Sulfate, Citric Acid, Potassium Iodate, Soy Flour, Soy Lecithin.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 22 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |