Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Ferrous Fumarate, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Milk Caramel Flavored Filling (High Fructose Corn Syrup), Glucose Syrup, Sugar, Dextrose, Milk Solids, Vegetable Fat (Palm and Palm Kernel Oil), Carrageenan, Iodized Salt, Sodium Bicarbonate, Artificial Flavor, Sodium Benzoate (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative), Titanium Dioxide (Color), Vegetable Oil Blend (Palm Oil and/or Sunflower Oil and/or Canola Oil and/or Soybean Oil, (Contains TBHQ as Preservative), Sugar, Eggs, Dextrose Monohydrate, Contains 2% or Less of: Pecans, High Fructose Corn Syrup, Leavening Agents (Sodium Bicarbonate, Aluminum Sodium Sulfate, Ammonium Bicarbonate), Iodized Salt, Artificial Flavor, Corn Starch, Soy Lecithin, Zinc Oxide, Caramel Color.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Gamesa Milk Caramel Flavor Mini Tarts - 4 x 2.78 Ounces
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Ferrous Fumarate, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Milk Caramel Flavored Filling (High Fructose Corn Syrup), Glucose Syrup, Sugar, Dextrose, Milk Solids, Vegetable Fat (Palm and Palm Kernel Oil), Carrageenan, Iodized Salt, Sodium Bicarbonate, Artificial Flavor, Sodium Benzoate (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative), Titanium Dioxide (Color), Vegetable Oil Blend (Palm Oil and/or Sunflower Oil and/or Canola Oil and/or Soybean Oil, (Contains TBHQ as Preservative), Sugar, Eggs, Dextrose Monohydrate, Contains 2% or Less of: Pecans, High Fructose Corn Syrup, Leavening Agents (Sodium Bicarbonate, Aluminum Sodium Sulfate, Ammonium Bicarbonate), Iodized Salt, Artificial Flavor, Corn Starch, Soy Lecithin, Zinc Oxide, Caramel Color.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |