Ingredients
Sugar Vegetable Oil (May Contain One or More of the Following: Hydrogenated and Interesterified Soybean Oil and Palm Oil with TBHQ and Citric Acid as Antioxidants or Refined Palm Oil with TBHQ, BHA, BHT and Citric Acid as Antioxidants) Wheat Flour Corn Starch or Yuca Starch Cocoa Powder Salt Leavening (Sodium Bicarbonate) Emulsifier (Soy Lecithin) Artificial Flavor and Caramel Color
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Goya Wafers, Chocolate - 4.94 Ounces
Ingredients
Sugar Vegetable Oil (May Contain One or More of the Following: Hydrogenated and Interesterified Soybean Oil and Palm Oil with TBHQ and Citric Acid as Antioxidants or Refined Palm Oil with TBHQ, BHA, BHT and Citric Acid as Antioxidants) Wheat Flour Corn Starch or Yuca Starch Cocoa Powder Salt Leavening (Sodium Bicarbonate) Emulsifier (Soy Lecithin) Artificial Flavor and Caramel Color
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 50 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |