Ingredients
Lowfat Milk Tribasic Calcium Phosphate (Calcium) (Ingredients Not in Regular Milk) Carrageenan (Ingredients Not in Regular Milk) Guar Gum (Ingredients Not in Regular Milk) Lactase Enzyme (Ingredients Not in Regular Milk) Vitamin A Palmitate and Vitamin D3
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 13 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 40 % |
| Iron | 2 % |
Lactaid
Lactaid Milk, Lowfat, 1% Milkfat - 64 Ounces
Net Wt 4.3 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Lowfat Milk Tribasic Calcium Phosphate (Calcium) (Ingredients Not in Regular Milk) Carrageenan (Ingredients Not in Regular Milk) Guar Gum (Ingredients Not in Regular Milk) Lactase Enzyme (Ingredients Not in Regular Milk) Vitamin A Palmitate and Vitamin D3
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 13 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 40 % |
| Iron | 2 % |