Ingredients
Cultured Pasteurized Milk and Skim Milk, Buttermilk, Milkfat, contains less than 2% of Sea Salt, Salt, Sodium and Potassium Phosphates, Lactic Acid, Milk Protein Concentrate, Enzymes.
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 2 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |
Land O'Lakes
Land O' Lakes 30% Less Sodium American Cheese White
Net Wt 5 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Cultured Pasteurized Milk and Skim Milk, Buttermilk, Milkfat, contains less than 2% of Sea Salt, Salt, Sodium and Potassium Phosphates, Lactic Acid, Milk Protein Concentrate, Enzymes.
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 2 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |