Ingredients
Soybean Oil Peanuts White Sugar Coconut Powder Shallot Peanut Paste Salt Dried Shrimp Sesame Paste Spice Salted Shrimp Paste Onion Powder Garlic Powder Turmeric Powder
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Lee Kum Kee
Lee Kum Kee Satay Sauce - 8 Ounces
Net Wt 0.89 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Soybean Oil Peanuts White Sugar Coconut Powder Shallot Peanut Paste Salt Dried Shrimp Sesame Paste Spice Salted Shrimp Paste Onion Powder Garlic Powder Turmeric Powder
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |