Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin Folic Acid), Water, Sugar, Fiber (may contain Soy, Oat, Cottonseed, and/or Cellulose), Wheat Gluten, Yeast, contains 2% or less of each of the following: Calcium Sulfate, Soy Flour, Salt, Calcium Carbonate, Soybean Oil, Cultured Wheat Flour, Dough Conditioners (contains one or more of the following: Sodium Stearoyl Lactylate, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Mono- and Diglycerides, Calcium Peroxide, Calcium Iodate, Datem, Ethoxylated Mono- and Diglycerides, Azodicarbonamide, Enzymes, Ascorbic Acid), Vinegar, Guar Gum, Citric Acid, Ammonium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Sodium Citrate, Soy Lecithin, Niacin, Iron (Ferrous Sulfate), Thiamine Hydrochloride, Riboflavin, Folic Acid, Natamycin (to retard spoilage).
Claims
- Low Fat
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 25 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 15 % |
Nature's Own FIBER WHI RTOP 20 OZ - 20 Ounces
Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin Folic Acid), Water, Sugar, Fiber (may contain Soy, Oat, Cottonseed, and/or Cellulose), Wheat Gluten, Yeast, contains 2% or less of each of the following: Calcium Sulfate, Soy Flour, Salt, Calcium Carbonate, Soybean Oil, Cultured Wheat Flour, Dough Conditioners (contains one or more of the following: Sodium Stearoyl Lactylate, Calcium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Mono- and Diglycerides, Calcium Peroxide, Calcium Iodate, Datem, Ethoxylated Mono- and Diglycerides, Azodicarbonamide, Enzymes, Ascorbic Acid), Vinegar, Guar Gum, Citric Acid, Ammonium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Sodium Citrate, Soy Lecithin, Niacin, Iron (Ferrous Sulfate), Thiamine Hydrochloride, Riboflavin, Folic Acid, Natamycin (to retard spoilage).
Claims
- Low Fat
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 25 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 15 % |