Ingredients
Sprouted Gluten-Free Organic Oats Organic Honey Sprouted Organic Hemp Seeds Organic Coconut Palm Sugar Sprouted Organic Brown Rice Organic Sunflower Oil Unrefined Salt Tocopherols (Vitamin E)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Peanut Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 55 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Certified Organic
One Degree Organic Foods
One Degree Organic Foods Gluten Free Sprouted Honey Hemp Granola - 11 Ounces
Net Wt 0.74 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sprouted Gluten-Free Organic Oats Organic Honey Sprouted Organic Hemp Seeds Organic Coconut Palm Sugar Sprouted Organic Brown Rice Organic Sunflower Oil Unrefined Salt Tocopherols (Vitamin E)
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Peanut Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 55 MGM |
| Total Carbohydrate | 26 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |