Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Sugar High Oleic Canola Oil and/or Palm Oil and/or Canola Oil Dextrose High Fructose Corn Syrup Salt Cornstarch Baking Soda Natural and Artificial Flavor Soy Lecithin (Emulsifier)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Plant Based
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 120 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Oreo
Oreo Cookies, Sandwich, Golden - 5.5 Ounces
Net Wt 0.41 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Sugar High Oleic Canola Oil and/or Palm Oil and/or Canola Oil Dextrose High Fructose Corn Syrup Salt Cornstarch Baking Soda Natural and Artificial Flavor Soy Lecithin (Emulsifier)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Plant Based
- Pescatarian
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 120 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |