Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Lactose Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Nut Free
- Soy Free
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 150 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 15 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 15 % |
Ripple
Ripple Dairy-Free Plant-Based Chocolate Milk - 48 Fluid Ounces
Net Wt 3.4 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Lactose Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Nut Free
- Soy Free
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 150 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 15 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 15 % |