Ingredients
Water Sugar Peanut Chili Onion Soybean Oil Salt Garlic Ginger Shrimp Paste Lemon Grass Modified Corn Starch Vegetable Gum Citric Acid (E330) Candle Nut Yeast Extract Spices
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 680 mg |
| Total Carbohydrate | 12 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |
Roland
Roland Peanut Sauce, Satay - 6.7 Ounces
Net Wt 0.83 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Water Sugar Peanut Chili Onion Soybean Oil Salt Garlic Ginger Shrimp Paste Lemon Grass Modified Corn Starch Vegetable Gum Citric Acid (E330) Candle Nut Yeast Extract Spices
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 680 mg |
| Total Carbohydrate | 12 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |