Ingredients
Crushed Tomatoes, Tomato Paste, Water, Canola Oil, Fresh Onion, Salt, Garlic, Pure Olive Oil, Spices.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 310 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 40 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Crushed Tomatoes, Tomato Paste, Water, Canola Oil, Fresh Onion, Salt, Garlic, Pure Olive Oil, Spices.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 310 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 40 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |