Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Partially Hydrogenated Soybean and/or Cottonseed Oil, Contains 2% or Less of the Following: Dextrose, Dried Whole Eggs, Corn Starch, Salt, Natural and Artificial Flavors, Whey (Milk), Soy Lecithin, Baking Soda, Ammonium Bicarbonate.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 95 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |
Sweet Tooth
Sweet Tooth Vanilla Wafers - 16 Ounces
Net Wt 1.09 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Partially Hydrogenated Soybean and/or Cottonseed Oil, Contains 2% or Less of the Following: Dextrose, Dried Whole Eggs, Corn Starch, Salt, Natural and Artificial Flavors, Whey (Milk), Soy Lecithin, Baking Soda, Ammonium Bicarbonate.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 95 MGM |
| Total Carbohydrate | 20 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 10 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |