Ingredients
Water Soybean Oil Red Wine Vinegar Feta Cheese (Milk and Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes) Salt Contains 2% or Less of: Black Olives (Olives, Lactic Acid, Ferrous Gluconate) Extra Virgin Olive Oil Maltodextrin (Corn) Garlic (Dried) Onion (Dried) Spices Xanthan Gum Phosphoric Acid Lemon Juice Concentrate Natural Flavors Annatto Extract (Color) Potassium Sorbate and Sodium Benzoate and Calcium Disodium EDTA (to Protect Quality)
Claims
- Gluten Free
- Pescatarian
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Wish-Bone Dressing, Greek Vinaigrette - 15 Fluid Ounces
Ingredients
Water Soybean Oil Red Wine Vinegar Feta Cheese (Milk and Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes) Salt Contains 2% or Less of: Black Olives (Olives, Lactic Acid, Ferrous Gluconate) Extra Virgin Olive Oil Maltodextrin (Corn) Garlic (Dried) Onion (Dried) Spices Xanthan Gum Phosphoric Acid Lemon Juice Concentrate Natural Flavors Annatto Extract (Color) Potassium Sorbate and Sodium Benzoate and Calcium Disodium EDTA (to Protect Quality)
Claims
- Gluten Free
- Pescatarian
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 300 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |