Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Apples, Dextrose, Cinnamon, Vanilla, Wheat Flour, Oil (Soybean, Coconut), Eggs, Salt, Baking Soda, Carob Gum.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
260 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 65 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 2 % |
Talenti
Talenti Gelato, Caramel Apple Pie - 16 Ounces
Net Wt 0.96 lb
$5.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Apples, Dextrose, Cinnamon, Vanilla, Wheat Flour, Oil (Soybean, Coconut), Eggs, Salt, Baking Soda, Carob Gum.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
260 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 65 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 2 % |