Ingredients
Light Tuna, Olive Oil, Salt.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 55 MGM |
| Sodium | 500 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 28 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Light Tuna, Olive Oil, Salt.
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 55 MGM |
| Sodium | 500 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 28 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |