Ingredients
Organic Whole Ground Corn, Organic Sunflower and/or Organic Safflower Oil, Carrot Powder (Carrot Juice Concentrate, Carrot Puree), Teff, Cumin, Coriander, Sea Salt, Smoked Paprika.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Paleo
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Organic Whole Ground Corn, Organic Sunflower and/or Organic Safflower Oil, Carrot Powder (Carrot Juice Concentrate, Carrot Puree), Teff, Cumin, Coriander, Sea Salt, Smoked Paprika.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Paleo
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |