Ingredients
Potatoes (Dried), Maltodextrin, Dextrose, Salt, Modified Whey, Parmesan Cheese (Dried) (Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Garlic (Dried), Spice, Whey (Dried), Parsley (Dried), Thyme (Dried), Vegetable Oil (Canola, Soybean and/or Sunflower Oil), Buttermilk (Dried), Citric Acid, Basil (Dried), Oregano (Dried), Rosemary (Dried), Sodium Phosphate, Color (Annatto and Turmeric Extract), Silicon Dioxide (Anticaking Agent). Freshness Preserved by Sodium Bisulfite.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Ingredients
Potatoes (Dried), Maltodextrin, Dextrose, Salt, Modified Whey, Parmesan Cheese (Dried) (Part Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Garlic (Dried), Spice, Whey (Dried), Parsley (Dried), Thyme (Dried), Vegetable Oil (Canola, Soybean and/or Sunflower Oil), Buttermilk (Dried), Citric Acid, Basil (Dried), Oregano (Dried), Rosemary (Dried), Sodium Phosphate, Color (Annatto and Turmeric Extract), Silicon Dioxide (Anticaking Agent). Freshness Preserved by Sodium Bisulfite.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |